mpm.
mpm
01 / 0
+90 552 670 48 08
DEKORASYON OFİSİ
Ankara İnterkom Sistemi

İnterkom Sistemi

İnterkom Sistemi

Interkom sistemi sayesinde kapınızın veya binanızın önünde kimin olduğunu görerek kendinizi daha da güvende hissedebilirsiniz. Interkom sistemi  sadece görüntü vermekle kalmaz ses de verir. Böylelikle de bir bina veya birden fazla bina arasında çift yönlü iletişim sağlarlar. Interkom sistemi, yıllar geçtikçe yerini dijital telefon sistemlerine bırakmaya başladı ama bu; günümüz dünyasında interkom sistemine yer olmadığı anlamına gelmiyordur. Interkom sistemi sayesinde bugün bile bir binada dahili iletişim kurmak ve giriş/çıkış noktalarını korumak binanın güvenliğini önemli ölçüde arttırır.Interkom sistemi artık tek hatlı, tek düğmeli kapı zillerinden fazlasıdır.

Bugün bile çoğu işletme iletişimini kolaylaştırmak ve masraftan kaçınmak için interkom sistemini kullanmaktadır. Çoğu interkom sistemini kullanmak oldukça basittir ama bazılarını kullanmak oldukça zordur çünkü karmaşık tasarlanmışlardır. Interkom sistemi kendi içinde farklı türlere ayrılmaktadır. Örneğin hem sesli hem görüntülü başta olmak üzere entegre olabilme,çok kullanıcılı gibi interkomlar bulunmaktadır. Ayrıca konvansiyonel interkom sistemleri çoğunlukla analog bileşikler kullanırlar ama modern sistemler veri alışverişi için cat5 kablo kullanırlar.

Interkom Sistemi Çeşitleri

Kablosuz İnterkomlar: Kablolamanın mümkün olmadığı yerlerde kullanılırlar fakat bu tür interkomların kablolara nazaran birkaç avantajı vardır. Örneğin kablosuz oldukları için kurulumları oldukça basittir. Ayrıca bu tür interkomlar verimliliği ve taşınabilirliliği bir arada sunmaktadır. Ama bu interkom türünün tek bir sıkıntısı vardır, o da parazit yapmalarıdır.

Kablolu İnterkomlar: Kablosuz interkomlar parazit hususunda biraz sıkıntılı interkom türüdür fakat bu tür interkomlar parazit sorunu yaşatmazlar çünkü bu tür sistemler için cat5 veya 2 kat korumalı kablolar kullanılır. Kablolu sistemler görüntülü interkomlar için oldukça idealdir. Bu interkomlarda çok az parazit sorunu olduğu için net ve kesintisiz görüntüler elde edilmektedir.

Görüntülü İnterkom:  Bu tür interkomlar çoğunlukla kapı önlerinde kullanılırlar. Kamera,hoparlör ve giriş kapısına bağlı bir butonuna sahip bir giriş ünitesine sahiptir.Ayrıca bu giriş ünitesi, iletişim kurabilen ve kameranın görüntüsünü kullanıcıya ileten bir monitöre de sahiptir. Bu interkom türü sayesinde tanımadığınız kişinin içeri girmesine izin vermeden önce kimliğini doğrulayabilirsiniz.

Apartman İnterkomları:  Görüntülü interkoma benzer bir giriş ünitesine sahiptir,yani giriş kapısında bulunur. Her apartmanda bulunur ve apartman sakinlerinin kapıdaki tanınmayan ziyaretçi ile iletişim kurabileceği bir tür sistemdir. Bu interkom sistemi neredeyse bütün apartmanlarda bulunmaktadır. Eğer şu örneği verirsek gördüğünüz her apartmanda  bu interkom sisteminin olduğunu anlayacaksınız. Tanınmayan birisi ziyarete geldiği vakit kişinin dairesine ait bilgileri içeren gerekli tuşlamaları yaparak istediği daire ile iletişime geçer.

İki Yönlü Telsiz İnterkom:  Bu interkom sistemi genellikle bir interkom sistemi olarak görülmez fakat ana istasyon interkomları ile iletişim kurabilirler. İnterkom ana istasyonuyla iletişim kuran iki yönlü telsizler bulunmaktadır. Bu telsizler sayesinde de uzun mesafede iletişim kurabilen bir mobil tesisinin esnekliğini sunar.

Güvenlik Interkom Sistemleri:  Güvenlik amacıyla iki veya daha fazla bölge arasında sesli iletişim sağlamak için kullanılan bir interkom türüdür.Bu sistemler çoğunlukla bir binanın kilitli giriş yapısı ile binada sürekli olarak kullanılan bir bölge arasında kullanılır.Bir interkom güvenlik sistemi bir adet ana istasyondan ve alt istasyondan oluşur. Ana istasyon binanın içinde bulunmaktadır ve kendisine gönderilen iletişimi alır. Alt istasyon ise iletişimin başladığı noktada bulunur.

100.Yıl İnterkom Sistemi Aşağı Ayrancı İnterkom Sistemi Abidinpaşa İnterkom Sistemi Akyurt İnterkom Sistemi Anıttepe İnterkom Sistemi Aydınlıkevler İnterkom Sistemi Bağlıca İnterkom Sistemi Bahçelievler İnterkom Sistemi Balgat İnterkom Sistemi Batıkent İnterkom Sistemi Beşevler İnterkom Sistemi Beştepe İnterkom Sistemi Beysukent İnterkom Sistemi Beytepe İnterkom Sistemi Bilkent İnterkom Sistemi Birlik Mahallesi İnterkom Sistemi Büyükesat İnterkom Sistemi Çankaya İnterkom Sistemi Çayyolu İnterkom Sistemi Cebeci İnterkom Sistemi Çetin Emeç İnterkom Sistemi Cevizlidere İnterkom Sistemi Çiğdem Mahallesi İnterkom Sistemi Çukurambar İnterkom Sistemi Demetevler İnterkom Sistemi Dikimevi İnterkom Sistemi Dikmen İnterkom Sistemi Elvankent İnterkom Sistemi Emek İnterkom Sistemi Eryaman İnterkom Sistemi Eskişehir Yolu İnterkom Sistemi Etimesgut İnterkom Sistemi Etlik İnterkom Sistemi Fatih İnterkom Sistemi Gölbaşı İnterkom Sistemi GOP İnterkom Sistemi Hamamönü İnterkom Sistemi Hoşdere İnterkom Sistemi İncek İnterkom Sistemi İskitler İnterkom Sistemi İstanbul Yolu İnterkom Sistemi İvedik OSB İnterkom Sistemi Kavaklıdere İnterkom Sistemi Kazan İnterkom Sistemi Keçiören İnterkom Sistemi Kırkkonaklar İnterkom Sistemi Kızılay İnterkom Sistemi Kocatepe İnterkom Sistemi Kolej İnterkom Sistemi Konutkent İnterkom Sistemi Küçükesat İnterkom Sistemi Maltepe İnterkom Sistemi Mamak İnterkom Sistemi Mesa Koru İnterkom Sistemi Mustafa Kemal Mahallesi İnterkom Sistemi ODTÜ İnterkom Sistemi Oran İnterkom Sistemi Ostim İnterkom Sistemi Öveçler İnterkom Sistemi Pursaklar İnterkom Sistemi Seyranbağları İnterkom Sistemi Sıhhıye İnterkom Sistemi Sincan İnterkom Sistemi Siteler İnterkom Sistemi Söğütözü İnterkom Sistemi Subayevleri İnterkom Sistemi Tandoğan İnterkom Sistemi Tunalı İnterkom Sistemi Ulus İnterkom Sistemi Ümitköy İnterkom Sistemi Yukarı Ayrancı İnterkom Sistemi Yaşamkent İnterkom Sistemi Yenimahalle İnterkom Sistemi Yıldız İnterkom Sistemi
Mesaj Gönder