mpm.
mpm
01 / 0
+90 552 670 48 08
DEKORASYON OFİSİ
Ankara Hırsız Alarm Sistemi

Hırsız Alarm Sistemi

Hırsız Alarm Sistemi

Hırsız alarm sistemi adından da anlaşılacağı üzere sizin güvenliğinizden sorumlu olan bir sistemdir. Siz tatile çıktığınız veyahut evden birkaç günlüğüne uzaklaştığınız vakit sizin değerli eşyalarınız hırsız alarm sistemi tarafından büyük bir özenle korunur. Hırsız alarm sistemi sayesinde yabancı birisine karşı evinizin her tarafı korunur. Örneğin pencereleriniz,kapılarınız gibi yabancı birisinin kolaylıkla girebileceği yerler büyük bir özenle korunur. Hırsız alarm sistemi amacına göre farklı türlere ayrılmaktadır. Bunlar; akıllı ev güvenlik sistemi,aydınlatma,güvenlik kamera sistemi,geçiş kontrol sistemi,rack kabinet,seslendirme gibi sistemlerdir. Hırsız alarm sistemi olmayan bir eve elini kolunu sallayan herkes girer ve değerli eşyalarınızın hepsini yata yata çalarlar.  Günümüzde insanlar bankalara bile güvenmeyip değerli eşyalarını evlerinde saklıyorlar ve buna rağmen evlerine bir güvenlik sistemi taktırmıyorlar. Taktırmadıkları için de evlerine hırsızın girmesi ve her şeylerinin çalınması da kaçınılmaz oluyor.


İdeal Bir Güvenlik Sistemi Nasıl Olmalıdır?

İyi bir güvenlik sisteminin iyi bir yapay zekaya sahip olması gerekiyordur. Örneğin evinizin çevresi özenle korunmalı, olağandışı bir durum tespit edildiği vakit alarmın çalması ve polislere haber verilmesi gerekiyordur. Polislere haber verildikten sonra alarm sisteminin sizi telefonunuza attığı mesajla uyarması gerekmektedir. Böylelikle de polislerle birlikte evinize gelerek bir şeyin çalınıp çalınmadığını kontrol edebilir ve içiniz rahat bir şekilde evinizde oturabilirsiniz. İyi bir güvenlik sisteminin amacı sizi sadece korumak değildir, ayrıca size güven hissini de aşılaması gerekiyordur. İyi bir alarm sistemini hem uzaktan izlemeli hem de yönetebilmelisiniz. Bir güvenlik sistemini uzaktan yönetebilmenizin size çok yararı dokunur çünkü nerede olursanız olun sistemi etkinleştirebilir veya devre dışı bırakabilirsiniz.

Güvenlik sisteminin kusursuz bir şekilde çalışması için kablolamanın da kusursuz olması gerekiyordur. Eğer kablolama sırasında en ufak bir hata bile olursa sistem aksaklıklarla çalışabilir ve hatta çalışmayabilir. Eğer güvenlik sistemi kablosuzsa dahili batarya ömrü ve sinyal kalitesi büyük bir özenle kontrol edilmelidir. Bir güvenlik sisteminin nasıl kullanacağınıza dair herhangi bir kuşkunuz olmasın çünkü güvenlik sisteminizi kuran ekibimiz size sistemi nasıl kullanacağınızı en ufak ayrıntısına kadar basit bir dilde anlatacaktır. Ekibimiz sizlere doğru bilgi vermek için büyük bir özen göstermektedir çünkü herhangi bir yanlış bilgilendirme sonucu sisteminizi devre dışı bırakabilir ya da yapmamanız gereken şeyleri yaparak sistemin aksak çalışmasına sebebiyet verebilirsiniz. 

Güvenlik Sisteminin İçindeki Bileşenler ve Kontrol Paneli

Güvenlik sisteminin içinde; kontrol paneli,tuş takımı,harici ve dahili siren,pır dedektörü,manyetik kontak,panik düğmesi,darbe algılayıcısı,su baskın dedektörü,cam kırılma algılayıcısı,GSM/GPRS modülü ve de son olarak uzaktan kumanda yer almaktadır.

Tuş takımı: kontrol paneline bağlı olarak çalıştığı için şifre girmeye yarayan bir bileşendir. Tuş takımı sayesinde alarmı devre dışı bırakabilir veya aktif hale getirebilirsiniz.

Harici Siren: Alarm çaldığı vakit yüksek ses ve dikkat çekici ışıklar sayesinde çevreyi uyaran bir bileşendir.

Dahili Siren: Harici sirenle aynı işleve sahiptir.

PIR Dedektörü: Hareket algıladıkları zaman alarmı devreye sokarlar.

Manyetik Kontak: Bir kapı ya da pencere kapatıldığı vakit sensörün iki kısmı bir araya gelerek bir güvenlik devresi oluşur. Yani manyetik kontak kapı ya da pencerenin açılıp kapanılmasıyla alarmı devreye sokar.

Darbe Sensörü: Darbe ve sarsıntılara karşı duyarlı olan bir bileşendir.

Su Baskın Dedektörü:  Dedektörün üzerindeki elektrotlara suyun değmesi halinde alarmı devreye sokarlar.

Cam Kırılma Dedektörü: Camın kırıldığı andaki sesi algılayarak alarmı devreye sokar.

GSM/GPRS Modülü:  Alarm çaldığı vakit dış aramalar gerçekleştirir. 

Uzaktan Kumanda: Panele ya da tuş takımına değmeden kumanda sayesinde güvenlik sistemi istenilen şekilde ayarlanabilir.

Kontrol panellerine güvenlik sistemlerinin beyni desek yerinde bir benzetme olurdu. Kontrol paneli sayesinde güvenlik sistemini istediğiniz şekilde ayarlayabilirsiniz. Ayrıca kontrol panelleri, sisteme bağlı cihazlarla iletişim kurabilen ve bir alarm durumunda polislere telefon açabilen akıllı yapay zekalardır. Kontrol panellerinin içine akü yerleştirildiği için elektrik gitmesi bile güvenlik sistemlerinin çalışmasını önleyemez. 

100.Yıl Hırsız Alarm Sistemi Aşağı Ayrancı Hırsız Alarm Sistemi Abidinpaşa Hırsız Alarm Sistemi Akyurt Hırsız Alarm Sistemi Anıttepe Hırsız Alarm Sistemi Aydınlıkevler Hırsız Alarm Sistemi Bağlıca Hırsız Alarm Sistemi Bahçelievler Hırsız Alarm Sistemi Balgat Hırsız Alarm Sistemi Batıkent Hırsız Alarm Sistemi Beşevler Hırsız Alarm Sistemi Beştepe Hırsız Alarm Sistemi Beysukent Hırsız Alarm Sistemi Beytepe Hırsız Alarm Sistemi Bilkent Hırsız Alarm Sistemi Birlik Mahallesi Hırsız Alarm Sistemi Büyükesat Hırsız Alarm Sistemi Çankaya Hırsız Alarm Sistemi Çayyolu Hırsız Alarm Sistemi Cebeci Hırsız Alarm Sistemi Çetin Emeç Hırsız Alarm Sistemi Cevizlidere Hırsız Alarm Sistemi Çiğdem Mahallesi Hırsız Alarm Sistemi Çukurambar Hırsız Alarm Sistemi Demetevler Hırsız Alarm Sistemi Dikimevi Hırsız Alarm Sistemi Dikmen Hırsız Alarm Sistemi Elvankent Hırsız Alarm Sistemi Emek Hırsız Alarm Sistemi Eryaman Hırsız Alarm Sistemi Eskişehir Yolu Hırsız Alarm Sistemi Etimesgut Hırsız Alarm Sistemi Etlik Hırsız Alarm Sistemi Fatih Hırsız Alarm Sistemi Gölbaşı Hırsız Alarm Sistemi GOP Hırsız Alarm Sistemi Hamamönü Hırsız Alarm Sistemi Hoşdere Hırsız Alarm Sistemi İncek Hırsız Alarm Sistemi İskitler Hırsız Alarm Sistemi İstanbul Yolu Hırsız Alarm Sistemi İvedik OSB Hırsız Alarm Sistemi Kavaklıdere Hırsız Alarm Sistemi Kazan Hırsız Alarm Sistemi Keçiören Hırsız Alarm Sistemi Kırkkonaklar Hırsız Alarm Sistemi Kızılay Hırsız Alarm Sistemi Kocatepe Hırsız Alarm Sistemi Kolej Hırsız Alarm Sistemi Konutkent Hırsız Alarm Sistemi Küçükesat Hırsız Alarm Sistemi Maltepe Hırsız Alarm Sistemi Mamak Hırsız Alarm Sistemi Mesa Koru Hırsız Alarm Sistemi Mustafa Kemal Mahallesi Hırsız Alarm Sistemi ODTÜ Hırsız Alarm Sistemi Oran Hırsız Alarm Sistemi Ostim Hırsız Alarm Sistemi Öveçler Hırsız Alarm Sistemi Pursaklar Hırsız Alarm Sistemi Seyranbağları Hırsız Alarm Sistemi Sıhhıye Hırsız Alarm Sistemi Sincan Hırsız Alarm Sistemi Siteler Hırsız Alarm Sistemi Söğütözü Hırsız Alarm Sistemi Subayevleri Hırsız Alarm Sistemi Tandoğan Hırsız Alarm Sistemi Tunalı Hırsız Alarm Sistemi Ulus Hırsız Alarm Sistemi Ümitköy Hırsız Alarm Sistemi Yukarı Ayrancı Hırsız Alarm Sistemi Yaşamkent Hırsız Alarm Sistemi Yenimahalle Hırsız Alarm Sistemi Yıldız Hırsız Alarm Sistemi
Mesaj Gönder