mpm.
mpm
01 / 0
+90 552 670 48 08
DEKORASYON OFİSİ
Ankara Data ve Telefon Sistemi

Data ve Telefon Sistemi

Data ve Telefon Sistemi

Data ve telefon sistemi içerisinde birbirinden çeşit bileşenler yer almaktadır. Her sistemde farklı ekipmanlar bulunmaktadır. Örneğin telefon sistemlerinde dijital ve analog olmak üzere iki tür telefon santralinin yanı sıra dect sistem,analog,dijital ve fiberoptik omurga olarak adlandırılan ekipmanlar vardır. Data sistemlerinde ise hub,switch,modem,router,firewall gibi ekipmanlar bulunmaktadır. Data ve telefonu sisteminde yer alan data kabinetleri sistemleri, server client hardware software uygulamaları,fiberoptik sistem ve iletişim altyapısında oluşur. Data ve telefon sistemleri, örnek gösterdiğimiz tüm sistemlerin birbirini tamamlaması sonucu sağlıklı veri alışverişinin ve iletişim alt yapısının sağlanması mümkün olmaktadır.  Yani başka bir deyişle data ve telefon sistemleri, bir yerden bir yere veri aktarımını sağlayan iletişim sistemlerinin bütününe verilen isimdir.Bu sistemler kablolu ve kablosuz olmasının yanı sıra ağ haberleşmesini de mümkün kılmaktadır. Data ve telefon sistemlerine yapılan yatırımlar bilişim ve güvenlik alanındaki en güvenli yatırımlardan biri olmaya layıktır.

Data ve telefon sistemleri,  internetteki verilerin saklanıp muhafaza edildiği bir depoya benzer. Bilgisayardaki sistemlerle diğer sistemleri kendi bünyesinde barındıran oldukça geniş bir serverdir.Fiziksel olarak tüm verilerin depolandığı sürücü sistemi içerisinde bilgisiyarı işleten sistemin odacıkları yer alır. Yangın söndürme alarmları,jeneratörler ve diğer enerjiye ihtiyaç duyan sistemler bu odacıklarda saklanır. Oluşabilecek tehlikeli durumlar göz önüne alınarak güvenlik altyapısı oluşturulur. Bunun sebebi ise güvenlik altyapısının tek bir altyapı sistemi altında toplanıp acil durumlara tek elden müdahale edebilmeyi kolaylaştırmaktır.

Data ve Telefon Sistemleri Çeşitleri

-Yerel Alan Ağı
-Veri Merkezi
-Geniş Alan Ağı
-Ağ Güvenliği
-Ağ Optimizasyonu ve Yönetimi
-VLAN, IP,Port Yapılandırma 

Data ve Telefon Sistemlerinin Çalışma Prensibi

Data ve telefon sistemi kablolama sayesinde daha hızlı ve verimli çalıştığı için eksik yapılan küçük bir kablolama bile büyük sorunların ortaya çıkmasına neden olur. Yapısal kablolama sayesinde ihtiyaç duyulan büyük veri iletişimini karşılanır. Bu veri iletişim ihtiyacının kusursuz bir şekilde karşılaması için altyapının standartlara uygun bir şekilde kurulması gerekmektedir. Çok doğru yapılan yapısal kablolama sistemi sayesinde data ve telefon sistemleri sorunsuz ve hızlı çalışabilmektedir.

Telefon Santrali Ne İşe Yarar?

Telefon santralleri sayesinde aynı ağ üzerindeki telefonların birbirleriyle haberleşir. Bu haberleşme telefon şebekesinin dışına çıkmadan yapılır. Telefon santrali sayesinde yerel bir telefon ağı kurularak telefonlar arasında ücretsiz görüşme yapılabilir fakat sabit telefon şebekesi üzerinden yerel telefon ağ dışındaki telefonlanlarla iletişim kurulabilmektedir. İnsanlar kendilerine verilen kısa kodlar sayesinde dış hatta çıkmadan birbirleriyle telefon görüşmelerini kolayca gerçekleştirebilirler.

Ip Telefon Santrali Ne İşe Yarar?

Network ağı üzerinden haberleşmek için analog PBX sistemlerinin içinde yer alan modern IP PBX santralleri kullanılmaktadır. Ip santraller kolay yönetilmesinin yanı sıra oldukça güvenli olması nedeniyle de öne çıkmaktadır. Bilgisayarlar aynı ağ üzerinde çalışabildikleri için kurulum ve bakım maliyeti açısından da çokça tercih edilen bir sistemdir.

Data Hattı Nedir?

Data hattı dediğimiz şey GSM operatörleri tarafından sağlanan IOT cihazları üzerinden alınan verilerin bulut sistemine transferini sağlayan bir aracıdır. Data hatları, veri transferinin yanı sıra baz istasyonu üzerinden konum alınması özelliğiyle de birçok IOT teknolojisinde kullanılmaktadır. Data hatları, birçok mobil cihazdan veri alınması için gerekli olan bir veri transfer teknolojisinin bir parçasıdır. Mobil cihazlarda bulunan aynı anda veri gönderim üzerinden alınan veriler analiz edilebildiği gibi raporlanabilir yapılara da dönüşebilmektedirler.

100.Yıl Data ve Telefon Sistemi Aşağı Ayrancı Data ve Telefon Sistemi Abidinpaşa Data ve Telefon Sistemi Akyurt Data ve Telefon Sistemi Anıttepe Data ve Telefon Sistemi Aydınlıkevler Data ve Telefon Sistemi Bağlıca Data ve Telefon Sistemi Bahçelievler Data ve Telefon Sistemi Balgat Data ve Telefon Sistemi Batıkent Data ve Telefon Sistemi Beşevler Data ve Telefon Sistemi Beştepe Data ve Telefon Sistemi Beysukent Data ve Telefon Sistemi Beytepe Data ve Telefon Sistemi Bilkent Data ve Telefon Sistemi Birlik Mahallesi Data ve Telefon Sistemi Büyükesat Data ve Telefon Sistemi Çankaya Data ve Telefon Sistemi Çayyolu Data ve Telefon Sistemi Cebeci Data ve Telefon Sistemi Çetin Emeç Data ve Telefon Sistemi Cevizlidere Data ve Telefon Sistemi Çiğdem Mahallesi Data ve Telefon Sistemi Çukurambar Data ve Telefon Sistemi Demetevler Data ve Telefon Sistemi Dikimevi Data ve Telefon Sistemi Dikmen Data ve Telefon Sistemi Elvankent Data ve Telefon Sistemi Emek Data ve Telefon Sistemi Eryaman Data ve Telefon Sistemi Eskişehir Yolu Data ve Telefon Sistemi Etimesgut Data ve Telefon Sistemi Etlik Data ve Telefon Sistemi Fatih Data ve Telefon Sistemi Gölbaşı Data ve Telefon Sistemi GOP Data ve Telefon Sistemi Hamamönü Data ve Telefon Sistemi Hoşdere Data ve Telefon Sistemi İncek Data ve Telefon Sistemi İskitler Data ve Telefon Sistemi İstanbul Yolu Data ve Telefon Sistemi İvedik OSB Data ve Telefon Sistemi Kavaklıdere Data ve Telefon Sistemi Kazan Data ve Telefon Sistemi Keçiören Data ve Telefon Sistemi Kırkkonaklar Data ve Telefon Sistemi Kızılay Data ve Telefon Sistemi Kocatepe Data ve Telefon Sistemi Kolej Data ve Telefon Sistemi Konutkent Data ve Telefon Sistemi Küçükesat Data ve Telefon Sistemi Maltepe Data ve Telefon Sistemi Mamak Data ve Telefon Sistemi Mesa Koru Data ve Telefon Sistemi Mustafa Kemal Mahallesi Data ve Telefon Sistemi ODTÜ Data ve Telefon Sistemi Oran Data ve Telefon Sistemi Ostim Data ve Telefon Sistemi Öveçler Data ve Telefon Sistemi Pursaklar Data ve Telefon Sistemi Seyranbağları Data ve Telefon Sistemi Sıhhıye Data ve Telefon Sistemi Sincan Data ve Telefon Sistemi Siteler Data ve Telefon Sistemi Söğütözü Data ve Telefon Sistemi Subayevleri Data ve Telefon Sistemi Tandoğan Data ve Telefon Sistemi Tunalı Data ve Telefon Sistemi Ulus Data ve Telefon Sistemi Ümitköy Data ve Telefon Sistemi Yukarı Ayrancı Data ve Telefon Sistemi Yaşamkent Data ve Telefon Sistemi Yenimahalle Data ve Telefon Sistemi Yıldız Data ve Telefon Sistemi
Mesaj Gönder